Akku - 12V / 1.3Ah - CEG177-AKKU - Celotron
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 71 999 18 |
|---|---|
| Yleisnimi | Akku |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 12V / 1.3Ah - CEG177-AKKU |
| Pitkä tuotenimi | Akku 12V / 1.3Ah CEG177- Centro ja Home Controller tuotteisiin, ym. käyttöön soveltuva |
| GTIN-koodi | 6410071999181 |
| Toimittajan tuotekoodi | BATT1213 / 500-005 |
| Toimittaja | Celotron Oy |
| Tuotemerkki | Celotron |
| Tuoteryhmä | 71 Turvajärjestelmät |
12V / 1,3 Ah Akku - Sopii mm. CEG177-006 / EVO / IP, Home Controller ja CE-006 / Evo / IP laitteisiin
Akku on hyvä uusia n. 3 V -> max: 5V välein, sekä aina pitkäkestoisen syväpurkauksen jälkeen!
Täysin suljettu, turvallinen lyijyhyytelöakku. Selkeä merkki akun vaihtamisen tarpeelle on laitteesi täydellinen sammuminen hyvin nopeasti (n. 1h) sähkökatkon aikana. 1,2Ah/1.3Ah akut sopivat myös monenlaiseen muuhun käyttöön.
( Huom. Celotron Pro Controller järjestelmälle tarvitset 4Ah/12Vdc akun )
Akku on hyvä uusia n. 3 V -> max: 5V välein, sekä aina pitkäkestoisen syväpurkauksen jälkeen!
Täysin suljettu, turvallinen lyijyhyytelöakku. Selkeä merkki akun vaihtamisen tarpeelle on laitteesi täydellinen sammuminen hyvin nopeasti (n. 1h) sähkökatkon aikana. 1,2Ah/1.3Ah akut sopivat myös monenlaiseen muuhun käyttöön.
- Nimellisjännite 12 V
- Nimelliskapasiteetti 1,3 Ah (20 HR)
- Käyttö valmiustilassa 13,5 ~ 13,8 V
- Syklinen käyttö 14,4 ~ 14,8 V
- Alkuvoimakkuus >0,36 A
- Suurin purkausintensiteetti 18 A max.
- Sisäinen vastus 75 MΩ
- Liitäntätyyppi F1
- Mitat 58 (K) x 97 (L) x 43 (S) mm
- Paino 540 g
( Huom. Celotron Pro Controller järjestelmälle tarvitset 4Ah/12Vdc akun )
12V / 1,3 Ah Akku - Sopii mm. CEG177-006 / EVO / IP, Home Controller ja CE-006 / Evo / IP laitteisiin
Akku on hyvä uusia n. 3 V -> max: 5V välein, sekä aina pitkäkestoisen syväpurkauksen jälkeen!
Täysin suljettu, turvallinen lyijyhyytelöakku. Selkeä merkki akun vaihtamisen tarpeelle on laitteesi täydellinen sammuminen hyvin nopeasti (n. 1h) sähkökatkon aikana. 1,2Ah/1.3Ah akut sopivat myös monenlaiseen muuhun k...
Akku on hyvä uusia n. 3 V -> max: 5V välein, sekä aina pitkäkestoisen syväpurkauksen jälkeen!
Täysin suljettu, turvallinen lyijyhyytelöakku. Selkeä merkki akun vaihtamisen tarpeelle on laitteesi täydellinen sammuminen hyvin nopeasti (n. 1h) sähkökatkon aikana. 1,2Ah/1.3Ah akut sopivat myös monenlaiseen muuhun k...
| ETIM-luokka | Akkuparisto (EC000357) |
|---|
Tuotteella ei ole ETIM-tietoja
| UNSPSC-koodi | 60104906 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S6101 , T5101 , T5201 , T5302 , T5402 , T5502 , T5602 , T5702 , T5801 , T6102 , T6202 , T6301 , T6401 , T6501 , T6601 , T6701 , T8203 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410071999181 |
| Toimittajan tuotekoodi | BATT1213 / 500-005 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | CEG177-Akku |
| ETIM-luokka | Akkuparisto (EC000357) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 155 mm | 60 mm | 50 mm | 1,000 kg | 0,465 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 155 mm |
| Korkeus | 60 mm |
| Leveys | 50 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 0,465 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | - |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 13.12.2005 |
| Muutospäivä | 08.02.2024 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Accumulator | - |
| Svenska | Batteri | - |


