Lattiakaappi Actassi - laitekaappi 42U 60x80, lasiovi - Schneider Electric
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
72 006 90
Arkistoitu 27.06.2025 |
|---|---|
| Yleisnimi | Lattiakaappi |
| Tuotesarja | Actassi |
| Tekninen nimi | laitekaappi 42U 60x80, lasiovi |
| Pitkä tuotenimi | Actassi laitekaappi 42U 60X80, Lasiovi |
| GTIN-koodi | 3606480287534 |
| Toimittajan tuotekoodi | NSYVDA42U68L |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 72 Tieto- ja televerkkojen passiivikomponentit |
Actassi - Nykyaikainen tuotevalikoima rakennusten ja datakeskusten verkkoinfrastruktuureihin
Verkon kytkennät saumattomasti päästä päähän
Verkon kytkennät saumattomasti päästä päähän
- Yksi ratkaisujen tarjoaja antaa saumattoman kytkettävyyden päästä päähän rakennuksiin ja datakeskuksiin
- Kattava valikoima: kupari- ja kuituliittimiä, kupari- ja valokuitulähiverkkokaapeleita ja laitejohtoja, ristikytkentäpaneeleita sekä laitekaappeja.
- Ylivertainen käytettävyys - helppo määritellä, helppo asentaa, helppo käyttää ja helppo laajentaa
- Jälkiasennukset eivät aiheuta ongelmia
- Kansainväliset standardit ylittävä suorituskyky
- Riippumattoman laboratorion tarkastamia ja sertifioimia
- Koko maailman kattavat takuuohjelmat
- Suunniteltu sopimaan tarkasti muihin Schneider Electricin tuotteisiin ja ratkaisuihin
- Täydellisten infrastruktuurien suunnittelua helpottavat ohjelmistotyökalut
- Koko maailman kattava myyntiorganisaatio on aina valmis auttamaan
- Innovatiiviset tuotteet:
- Yhdestä osasta koostuvat RJ45-liittimet ovat jopa 50 % nopeampia kytkeä ja täysin standardien ISO/IEC11801 ja 2:2010 mukaisia
- 19 tuuman paneelit pikakiinnitys- ja liukutoiminnolla, automaattinen maadoitus, ylivertainen kaapelien hallinta ja merkintä
- Innovatiiviset LAN-kaapelit - - Kolmen ja neljän pisteen EA-luokan LAN-kaapelointi
- EA-luokan asennusvalmis kaapelointi
- Kaapit esiasennetuin varustein
Actassi - Nykyaikainen tuotevalikoima rakennusten ja datakeskusten verkkoinfrastruktuureihin
Verkon kytkennät saumattomasti päästä päähän
Verkon kytkennät saumattomasti päästä päähän
- Yksi ratkaisujen tarjoaja antaa saumattoman kytkettävyyden päästä päähän rakennuksiin ja datakeskuksiin
- Kattava valikoima: kupari- ja kuituliittimiä, kupari- ja valokuitulähiverkkokaapeleita ja laitejohtoja, ristikytkentäpaneeleita sekä laitekaappeja.
- Ylivertainen käytettävyys - helppo määritellä...
| ETIM-luokka | Palvelinkaappi (EC002500) |
|---|---|
| Kiinnityskohta | etuosa (EV007926) |
| Malli / Tyyppi | kiinteällä kehyksellä (EV009338) |
| Kiskoprofiili | ei ole (EV000494) |
| Ovien lukumäärä | 1 |
| Ilmanvaihto | ei ole (EV000494) |
| Leveys (mm) | 600 |
| Korkeus (mm) | 2000 |
| Syvyys (mm) | 800 |
| Rasterimitta | 19" (EV006967) |
| Laiterivien määrä | 42 |
| Kattolevyllä | Kyllä |
| Maadoituksella | Ei |
| Etuovella | Kyllä |
| Sivuseinillä | Kyllä |
| Purettavissa | Kyllä |
| Materiaali | teräs (EV000179) |
| Pintamateriaali | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Väri | harmaa (EV000270) |
| RAL-numero | 7035 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Kotelointiluokka (NEMA) | 1 (EV000599) |
| Maksimikuorma (kg) | 400 |
| UNSPSC-koodi | 30161801 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T1302 , T1304 , T1402 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 2580634 |
| Sähkönumero NO | 6993604 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3606480287534 |
| Toimittajan tuotekoodi | NSYVDA42U68L |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Palvelinkaappi (EC002500) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3606480287534 | 840 mm | 2 130 mm | 680 mm | 98,000 kg | 1 216,656 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3606480287534 |
| Pituus (syvyys) | 840 mm |
| Korkeus | 2 130 mm |
| Leveys | 680 mm |
| Paino | 98,000 kg |
| Tilavuus | 1 216,656 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 18 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | ES |
| Tullinimike | 9403208000 |
| Julkaisupäivämäärä | 05.10.2009 |
| Muutospäivä | 28.06.2025 |
| Arkistointipäivä | 27.06.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Cabinet | - |
| Svenska | Golv skåp | G-Skåp Vda 42U Glas D 20X6X8 |

