Kaappitarvike - Ilmanohjauslevy 800x2000 RAL90 - Rittal
| Sähkönumero | 72 396 99 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kaappitarvike |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Ilmanohjauslevy 800x2000 RAL90 |
| Pitkä tuotenimi | Ilmanohjauslevy 800x2000 RAL9005, kaappeihin joissa yksittäin siirrettävät kiskot |
| GTIN-koodi | 4028177679184 |
| Toimittajan tuotekoodi | 5501815 |
| Toimittaja | Rittal Oy verified |
| Tuotemerkki | Rittal |
| Tuoteryhmä | 72 Tieto- ja televerkkojen passiivikomponentit |
| ETIM-luokka | Tuuletusritilä (kotelo/kaappi) (EC000331) |
|---|---|
| Soveltuu koteloleveydelle (mm) | 800 |
| Tuulettimien maksimimäärä | 0 |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Pintamateriaali | lakattu (EV000113) |
| Sisäänrakennetulla suodattimella | Ei |
| Asennustapa | muu (EV000154) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| UNSPSC-koodi | 30161801 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T1302 , T1304 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4028177679184 |
| Toimittajan tuotekoodi | 5501815 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Tuuletusritilä (kotelo/kaappi) (EC000331) |
| Pituus (syvyys) | 1 900 mm |
|---|---|
| Korkeus | 93 mm |
| Leveys | 148 mm |
| Paino | 7,679 kg |
| Tilavuus | 26,152 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | SET |
| Muunnoskerroin | 2 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 900 mm | 93 mm | 148 mm | 8,083 kg | 26,152 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 900 mm |
| Korkeus | 93 mm |
| Leveys | 148 mm |
| Paino | 8,083 kg |
| Tilavuus | 26,152 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 73269098 |
| Julkaisupäivämäärä | 15.03.2013 |
| Muutospäivä | 12.05.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Rack accessory | - |
| Svenska | Skåp tillbehör | - |

