Betonin kovetuskaapeli - BHS735W/20m,pistoke - Ebeco
| Sähkönumero | 81 761 23 |
|---|---|
| Yleisnimi | Betonin kovetuskaapeli |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | BHS735W/20m,pistoke |
| Pitkä tuotenimi | BHS 735 W, 20 m pistokkeella, betoninkovetuskaapeli |
| GTIN-koodi | 7330778604944 |
| Toimittajan tuotekoodi | 8960494 |
| Toimittaja | Ebeco Ab |
| Tuotemerkki | Ebeco |
| Tuoteryhmä | 81 Lämmityslaitteet |
BHS-lämpökaapeli on tarkoitettu erityisesti betonin kovettamiseen ja kuivaamiseen sekä lämmittämiseen. Järjestelmä nopeuttaa betonin kovettumista ja mahdollistaa nopeamman muottien purkamisen. Alaraudoitusta vasten kiinnitettävä lämpökaapeli voidaan myöhemmässä vaiheessa kytkeä edelleen kuivaamisen tai lämmityksen tehostamiseksi. Lämpökaapeli on varustettu liitäntäkaapelilla. Lämpökaapeli on 2-johtiminen, minkä ansiosta se on helppo ja nopea asentaa.
...
| ETIM-luokka | Lämmityskaapeli (EC000339) |
|---|---|
| Kaapelityyppi | kaksijohtiminen (EV008522) |
| Suurin pitolämpötila (°C) | 105 |
| Lämpöteho (W/m) | 40 |
| Suojaus | folio (EV003606) |
| Nimellisjännite (V) | 230 |
| Halkaisija (mm) | 5 |
| Pituus (m) | 20 |
| Väri | punainen (EV000233) |
| Käyttökohde | muu (EV000154) |
| Suojauksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Suojauksen pintakäsittely | tinattu (EV001481) |
| UNSPSC-koodi | 30110000 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | 1041815 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7330778604944 |
| Toimittajan tuotekoodi | 8960494 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Lämmityskaapeli (EC000339) |
| Pituus (syvyys) | 20 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 4 mm |
| Leveys | 4 mm |
| Paino | 0,910 kg |
| Tilavuus | 0,320 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | 1 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | BG | 1 | 7330778604944 | 50 mm | 180 mm | 180 mm | 0,910 kg | 1,620 l |
| Pakkauskoko 1 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | BG |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 7330778604944 |
| Pituus (syvyys) | 50 mm |
| Korkeus | 180 mm |
| Leveys | 180 mm |
| Paino | 0,910 kg |
| Tilavuus | 1,620 l |
Pakkauskoko 1
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 85444995 |
| Julkaisupäivämäärä | 19.11.2003 |
| Muutospäivä | 30.04.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Ei |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | CONCRETE CURING CABLE 20 m | Concrete curing cable |
| Svenska | BETONGHÄRDN KABEL 20 m | Betonghärdningskabel |





