Sähkömoottori Fe 400/690V - M2BAX160 MLA B5 7,5 kW 1000 IE - ABB Motors
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 86 312 41 |
|---|---|
| Yleisnimi | Sähkömoottori Fe 400/690V |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | M2BAX160 MLA B5 7,5 kW 1000 IE |
| Pitkä tuotenimi | M2BAX160 MLA B5 7,5 kW 1000 IE3 |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | 3GBA163410-BDF |
| Toimittaja | ABB Oy verified |
| Tuotemerkki | ABB Motors |
| Tuoteryhmä | 86 Moottorit |
ABB:n asiantuntemus ja osaaminen tehostavat toimintaa ja säästävät energiaa kaikilla teollisuudenaloilla ja kaikissa sovelluksissa, myös erittäin vaativissa käyttöympäristöissä. Parhaita materiaaleja ja ylivoimaisia teknisiä ratkaisuja hyödyntävät sähkömoottorit ja generaattorit toimivat luotettavasti myös erittäin haastavissa prosesseissa ja sovelluksissa, ja niiden kokonaiskustannukset ovat pienet.
...
| ETIM-luokka | Sähkömoottori (EC001851) |
|---|
Tuotteella ei ole ETIM-tietoja
| UNSPSC-koodi | 26101100 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2313 , S2323 , S2332 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | 3GBA163410-BDF |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 3GBA163410-BDF |
| ETIM-luokka | Sähkömoottori (EC001851) |
| Pituus (syvyys) | 627 mm |
|---|---|
| Korkeus | 413 mm |
| Leveys | 310 mm |
| Paino | 131,000 kg |
| Tilavuus | 80,211 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 050 mm | 1 100 mm | 600 mm | 144,100 kg | 693,000 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 050 mm |
| Korkeus | 1 100 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Paino | 144,100 kg |
| Tilavuus | 693,000 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 85015220 |
| Julkaisupäivämäärä | 15.08.2014 |
| Muutospäivä | 29.12.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Electric motor Fe 400/690V | - |
| Svenska | Elmotor Fe 400/690V | - |


